Ośrodek

RAJPOL Sp. z o.o. powstała w 2014 roku. Jej podstawowym celem było wybudowanie i prowadzenie prywatnego Domu Seniora. Ze względu na szerokie zaplecze rehabilitacyjne, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom oraz posiadając wykwalifikowaną kadrę działalność spółki została rozszerzona o turnusy rehabilitacyjne.

Ośrodek powstał na działce o powierzchni ponad 5.000 m2, zlokalizowanej pod lasem. Posiada ogród z fontanną i stawem.

Budynek został specjalnie zaprojektowany i dostosowany pod względem zewnętrznym i wewnętrznym do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową, niepełnosprawnych oraz leżących. Posiada 65 miejsc dla pensjonariuszy.

Komunikacja między piętrami odbywa się przy pomocy windy (dostosowanej do przewozu łóżek i osób niepełnosprawnych) oraz dwóch klatek schodowych.

Budynek posiada trzy kondygnacje i podpiwniczenie pod jego częścią.

W piwnicach znajdują się garaże, pralnia główna z suszarnią i pomieszczenia techniczne z kotłownią gazową oraz na eko groszek.

Na parterze budynku znajduje się wejście główne z recepcją, stołówka, kuchnia z zapleczem magazynowym i socjalnym, pomieszczenia biurowe z zapleczem socjalnym pracowników, toalety ogólnodostępne oraz palarnia.

Dla potrzeb pensjonariuszy są także: gabinet lekarski i doraźnej pomocy medycznej, gabinet masażu, 3 gabinety rehabilitacyjne (hydroterapii, kinezyterapii, laseroterapii, magnetoterapii, elektroterapii).

Pierwsze i drugie piętra są bliźniacze. Na każdym z nich znajduje się 19 jedno- i dwuosobowych pokoi mieszkalnych.

Poza dyżurką opiekunek na każdym piętrze jest przestronny pokój dzienny, w którym mieszkańcy mą aktywnie spędzać czas. W tym pokoju znajduje się tv, biblioteczka, kącik gier itp. Przy pokoju znajduje się aneks kuchenny, w którym można samodzielnie przygotowywać sobie drobne posiłki. Zasadą główną w zakresie żywienia jest przygotowywanie w kuchni 3 posiłków dziennie. Posiłki są przygotowywane pod nadzorem dietetyka i zróżnicowane w zależności od diety podopiecznych.